O turnaji

Mistrovství České republiky má za sebou již šestiletou tradici. Nejmladší hokejbalisté (ročníky 2002 a mladší) se scházejí zpravidla vždy první víkend v červnu, aby poměřili své síly v třídenním turnaji. Letos turnaj pořádá TJ Sršni Svitavy, který v předchozím ročníku získal ocenění Nejslušnější mužstvo v kategorii přípravek a skončil na pěkném 7. místě. V letošním turnaji je přihlášeno 20 týmů, což slibuje zajímavou podívanou.

Hraje se na hřištích ve Svitavách a kryté hale v Moravské Třebové, na obou hřištích je kvalitní zázemí i volnočasové vyžití. Odehraje se celkem 68 zápasů, ve kterých budou malí hokejbalisté obojovat o účast ve finálových bojích.

Tým organizátorů se těší na Vaši účast a slibuje mimořádný sportovní zážitek!

Historie turnaje

Mistrovství České republiky přípravek má za sebou již šest ročníků. V prvním turnaji v Heřmanově Městci a Prachovicích se 3. června 2007 z vítězství a titulu mistra republiky radoval HBC Vsetín, stejně tak i o rok později se mistrem stali Vsetínští.

Třetí ročník se uskutečnil v Poličce, kde jedno hřiště bylo na zimním stadionu a druhým hřištěm bylo hřiště Komety Poličky. Titul mistra zde slavila domácí Polička, která ve finále porazila Vlašim.

Čtvrtý ročník turnaje se uskutečnil v dějišti šampionátu U16 a U18 v Mostě. Celý turnaj se díky mistrovství odehrál pouze v hale ANS Most. Z prvenství se v Mostě radovali hráči Českých Budějovic, kteří ve finále jedním gólem porazili Kometu Poličku.

Pátý turnaj se konal za krásného počasí v Pardubicích. A to na hřištích – v Polabinách i Svítkově za účasti celkem 20ti týmů. Vítězem se stal tým SK OEZ Testa Letohrad, který ve finále až v prodloužení porazil Vsetín.

Minulý ročník se uskutečnil na hřišti v Letohradě, druhé hřiště bylo v Nekoři. Vítězem se stal tým ERA Svítkov Stars Pardubice B, který ve finále spanilou jízdou porazil tým HBC Hostivař 5:0.